Pierwszy turniej rocznika 2010

W dniu 18.03. w hali sportowej przy ulicy Żwirki i Wigury w Kwidzynie odbył się halowy turniej piłki nożnej dzieci z rocznika 2010 i młodszych. Impreza została zorganizowana przez Dziecięcą Szkółkę Piłki Nożnej Kwidzyn. W zawodach wzięło udział 8 zespołów. Po raz pierwszy w turniejowych zmaganiach wzięli udział podopieczni trenera Marka Świokło z rocznika 2010.

W rywalizacji grupowej młodzi piłkarze trenera Świokły na inaugurację przegrali 0:4 z drużyną Akademii Piłkarskiej Champion Kwidzyn. Następnie wygrali 1:0 z gospodarzem DSPN I Kwidzyn a w trzecim spotkaniu wygrali 2:1 z Football Academy Grudziądz. Tym samym zajęli drugie miejsce w swojej grupie. W półfinale Rodło uległo 0:4 DSPN II. W mieczu o trzecie miejsce, po zaciętej walce do ostatnich minut nasi chłopcy przegrali 2:5 z drużyną Wojtas Prabuty i ostatecznie zajęli IV miejsce w całym turnieju. Mimo,że w pierwszym występie nie udało się stanąć na podium trener Marek Świokło był bardzo zadowolony ze swoich podopiecznych. Podkreślał, że jego zwodnicy, którzy trenują dopiero 6 miesięcy nawiązali równorzędną walkę z bardziej doświadczonymi graczami innych szkółek piłkarskich.